gimnazjum 44

Widzewski Team odwiedził  Gimnazjum nr 44 na Dąbrowie . Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Jestem Fair”, którego celem jest propagowanie idei fair play jako edukacyjnego elementu zwalczania rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu.

 

Akcja ma również pomóc w przeciwdziałaniu chuligaństwu na stadionach. Spotkanie odbyło się z inicjatywy dyrekcji szkoły, a w organizację włączyło się stowarzyszenie OSK „Tylko Widzew” oraz kibice z osiedla Dąbrowa.
W spotkaniu drużynę piłkarską Widzewa reprezentowali: Michał Pytkowski, Damian Radowicz, Mikołaj Zwoliński oraz Jakub Bartkowski. Po krótkim przedstawieniu się, zaproszeni goście opowiadali uczniom o tym jak wygląda życie zawodowego piłkarza, co podoba im się w Widzewie i dlaczego warto uprawiać sport. Młodzież z wielką uwagą słuchała wypowiedzi piłkarzy, zadawała również wiele pytań.
Do atrakcji spotkania należało wspólne oglądanie filmu pokazującego najciekawsze gole zdobywane w ostatnim sezonie przez zawodników drużyny Widzewa Łódź. Po filmie uczniowie zostali zaproszeni  do udziału w konkursach sportowych.

 

Chłopcy jak i dziewczynki mogli wykazać się umiejętnościami wykonywania sztuczek z piłką. Każdy z uczestników konkursu otrzymał drobne upominki od kibiców. Na zakończenie spotkania nastąpił długo oczekiwany moment. Wszyscy mieli możliwość zrobienia sobie zdjęć z piłkarzami oraz otrzymania autografów.